^Do góry
Get Adobe Flash player

SPIS LEKTUR OBOWIĄZKOWYCH

KLASA I

1. Andersen: ”Baśnie”
2. J. Brzechwa: "Brzechwa dzieciom"
3. J. Tuwim: "Wiersze dla dzieci"
4. A. Bahdaj: "Pilot i ja"
5. W. Bełza: "Kto ty jesteś? Polak mały"
6. M. Buczkówna: "Szaraczek"
7. J. Duszyńska: "Cudaczek - Wyśmiewaczek"
8. J. Grabowski: "Czarna owieczka"
9. H. Januszewska: "Kopciuszek"
10. C. Janczarski: "Jak Wojtek został strażakiem"
11. M. Jaworczakowa: "Jacek, Wacek i Pankracek"
12. M. Konopnicka: "Co słonko widziało"
13. M. Konopnicka: "Na jagody"
14. M. Kownacka: "Plastusiowy pamiętnik"
15. M. Kownacka: "Kukuryku na ręczniku"
16. T. Kubiak: "Gdy miasto śpi"
17. K. Makuszyński: „120 przygód Koziołka Matołka (księga I)",
18. J. Papuzińska: "Nasza mama czarodziejka"
19. J. Porazińska: "Psotki i śmieszki"
20. E. Szelburg - Zarembina: "Najmilsi"
21. R. Jędrzejewska-Wróbel: "Królewna"
22. W. Chotomska: "Pięciopsiaczki"

KLASA II

1. A. i C. Centkiewiczowie: "Zaczarowana zagroda"
2. A. A. Milne: „Kubuś Puchatek",
3. A. A. Milne: "Chatka Puchatka"
4. Ch. Perrault: "Bajki"
5. E. Szelburg - Zarembina: "Idzie niebo ciemną nocą"
6. G. Knutsson: "Przygody Filonka Bezogonka"
7. H. Ch. Andersen: "Dziecię elfów"
8. H. Lofting: "Doktor Dolittle i jego zwierzęta"
9. I. Kryłow: "Bajki dla dzieci"
10. J. Grabowski: "Puc, Bursztyn i goście"
11. J. Porazińska: "Szewczyk Dratewka"
12. J. Tuwim: Wiersze dla dzieci
13. J. K. Kleniewska - Kowaliszyn: "Magda, Paweł i ja"
14. M. Krüger: "Karolcia"
15. M. Konopnicka: „O krasnoludkach i sierotce Marysi (fragmenty)"
16. S. Michałkow: "Nie płacz, koziołku"
17. W. Chotomska: "Legendy polskie"
18. I. Guro: "Wakacyjna przygoda"
19. A. Mikita: "Bajki w zielonych sukienkach"
20. G. Kasdepke: "Ostrożnie! Wszystko, co powinno wiedzieć dziecko..."
21. G. Kasdepke: "Z piaskownicy w świat"
22. G. Kasdepke: "Detektyw Pozytywka"

KLASA III

1. A. Lindgren: "Dzieci z Bullerbyn"
2. A. A. Milne: "Chatka Puchatka"
3. A. Oppman: "Syrena", "Bazyliszek", "Kościół Panny Marii", "Złota kaczka"
4. C. Niewiadomska: "Kazimierz Wielki kumem", "Podanie o Lechu"
5. C. Centkiewicz: "Anaruk chłopiec z Grenlandii"
6. E. Szelburg - Zarembina: "Warszawa, stolica Polski"
7. F. Fenikowski: "Lwy z gdańskiego ratusza"
8. H. Ch. Andersen: "Baśnie"
9. H. Kostyrko: "Klechdy domowe"
10. J. Porazińska: "O dwunastu miesiącach"
11. J. Ratajczak: "Ziarenka maku" (wybór)
12. J. Twardowski: Patyki i patyczki
13. J. Brzechwa: "Akademia Pana Kleksa"
14. K. Makuszyński: "Awantura o Basię"
15. K. W. Wójcicki: "Twardowski"
16. M. Jaworczakowa: "Oto jest Kasia"
17. M. Kownacka: "Kajtkowe przygody"
18. N. Hawthorne: "Król Midas", "Laska Merkurego"
19. R. Pisarski: "O psie, który jeździł koleją"
20. S. Wortman: "U złotego źródła. Baśnie polskie"
21. S. Udziela: "Krzysztofory", "Wieże Kościoła Mariackiego w Krakowie"
22. S. Wasylewski: "Jak magik z Krakowa nabrał śląskiego rozbójnika"
23. S. M. Posadzowa: "Stopka królowej Jadwigi"
24. W. Chotomska: "Dzieci Pana Astronoma"
25. W. L. Anczyc: "Wiano świętej Kingi"
26. T. Jansson: "Zima Muminków"
27. K. Drzewiecka: "Piątka z Zakątka"
28. E. Zubrzycka: "Słup soli"
29. L. Buscaglia: "Jesień liścia Jasia"
30. K. Makuszyński: "120 przygód Koziołka Matołka (cz.1)"
31. M.Krajewska: "Mój młodszy brat"
32. G. Kasdepke: "Co to znaczy... (część 1)" // (część 2)"

KLASA IV

  1. Rene Goscinny Mikołajek
  2. Jan Brzechwa Akademia pana Kleksa
  3. Selma Lagerlof Cudowna podróż
  4. Andrzej Maleszka Magiczne drzewo. Czerwone krzesło.

KLASA V

  1. Ferenc Mornal Chłopcy z Placu Broni
  2. Frances Hodson Burnett Tajemniczy ogród
  3. Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza
  4. Clive Staples Lewis Opowieści z Narnii.Lew, czarownica i stara szafa

KLASA VI

  1. Luisa Vera Nazywam się Maria Słodowska – Curie
  2. Bolesław Prus Katarynka
  3. Stanisław Lem Bajki robotów
  4. Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy
  5. Rafał Kosik Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

KLASA VII

  1. Adam Mickiewicz Dziady cz. II
  2. Juliusz Słowacki Balladyna
  3. Aleksander Fredro Zemsta
  4. Charles Dickens Opowieść Wigilijna
  5. Henryk Sienkiewicz Latarnik
  6. Henryk Sienkiewicz Krzyżacy

KLASA VIII

  1. Adam Mickiewicz Pan Tadeusz
  2. Henryk Sienkiewicz Qvo Vadis
  3. Stefan Żeromski Syzyfowe prace
  4. Aleksander Kamiński Kamienie na szaniec
  5. Antoine de Saint Exupery Mały książę

Contribute!
Copyright © 2013. Szkoła Nowy Łupków Rights Reserved.