W piątek 25 listopada w naszej szkole odbyło się Nocne czytanie, w którym wzięli udział uczniowie klasy IV, V i VI. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy była pani Ewa Sobol. Głównym założeniem całej akcji było zainteresowanie dzieci literaturą poprzez stworzenie odpowiednich warunków do aktywnego słuchania oraz integracja zespołów klasowych. O godzinie 18.00 wszyscy uczniowie zebrali się w szkole. Po przygotowaniu klas i ulokowaniu się, uczniowie zebrali się w bibliotece,  gdzie mieli możliwość wybrania sobie dowolnych książek i encyklopedii dla dzieci, które chcieli przeczytać w tę noc. Całą imprezę otworzyła pani dyrektor Maria Kawałek, która przeczytała uczniom fragment lektury klasy V pt. W pustyni i w puszczy. Następnie przez półtorej godziny (z dziesięciominutowymi  przerwami ) uczniowie indywidualnie czytali wybrane przez siebie książki. Po czytaniu na sali gimnastycznej odbyła się nocna Piżama ball. Następnie odbył się seans filmowy, na którym uczniowie oglądali adaptację filmową powieści dla dzieci Roalda Dahla pt. Matylda. Po zakończeniu seansu oraz krótkim czytaniu i grze w piłkę, uczniowie ułożyli się wygodnie w swoich śpiworach i zasnęli. Następnego dnia po wspólnym śniadaniu i spakowaniu swoich rzeczy uczniowie udali się do domów. U uczniów impreza wzbudziła wiele pozytywnych emocji, ze względu na swój charakter i panującą atmosferę, nie zawsze bowiem mają okazję spędzić noc w szkole.

Najlepszy czytelnik października:

KLAUDIA STAWIARSKA

GRATULUJEMY!!!

Wyniki szkolnego konkursu pięknego czytania

pt „Mistrz pięknego czytania”

26 października 2016r.

W konkursie wzięło udział 11 uczniów.

KATEGORIA II-III klasy

I miejsce - Paweł Hujsak

II miejsce - Klaudia Waliczek

II miejsce - Karolina Fudała

III miejsce – Alicja Majewska

KATEGORIA IV-VI klasy

I miejsce – Nadia Bojczuk

I miejsce – Julia Siuciak

II miejsce – Maja Wójcik

II miejsce - Nikola Gancarczyk

III miejsce – Alicja Seferynowicz

III miejsce – Kacper Strzemecki

III miejsce – Miłosz Kramarczyk

Najlepszy czytelnik września:

KACPER STRZEMECKI

Najlepszy pod względem czytelnictwa we wrześniu

Gratulujemy!!!

Regulamin Szkolnego Konkursu pięknego czytania

„Mistrz pięknego czytania”

26 października 2016r.

Cele konkursu:

- popularyzacja książek i czytelnictwa;

- propagowanie kultury czytelniczej;

- popularyzacja książek dla młodzieży znajdujących się w zbiorach biblioteki szkolnej;

- nobilitowanie dbałości o piękno języka ojczystego;

- wdrażanie do staranności przekazu językowego;

- wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu.

Zasady:

1. Udział w konkursie szkolnym może wziąć każdy uczeń z klas II –III oraz IV-VI.

2. Zadaniem ucznia jest wybranie dowolnej książki, niebędącej lekturą, najlepiej wypożyczoną

3. Następnie każdy uczestnik wybiera ciekawy fragment z tej książki i przygotowuje się do pięknego głośnego czytania.

5. Mistrz może być wyłoniony w każdej klasie przez nauczyciela języka polskiego.

6. Zadaniem konkursowym będzie przeczytanie przygotowanego wcześniej fragmentu z ulubionej książki i oczarowanie słuchaczy.

7.Czas czytania - do 3 minut. . Po przekroczeniu tego czasu sygnał dźwiękowy przerwie prezentację.

8.Wystąpienia uczestników będą ocenione przez jury, według poszczególnych kryteriów.

Kryteria oceny:

- Przy ocenianiu czytania komisja konkursowa będzie brała pod uwagę zarówno poprawność warsztatową, jak i stronę emocjonalną przekazu.

- W przypadku braku jednomyślności członków jury przewiduje się możliwość wylosowania i prezentacji tekstu przygotowanego przez komisję konkursową – do 2 minut.