^Do góry
Get Adobe Flash player

Narodowy Dzień Pamięci

 Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

1 marca w całej Polsce wspominani są Żołnierze Wyklęci. Święto to istnieje od 2011 roku, kiedy Bronisław Komorowski podpisał stosowną ustawę.

Inicjatorem powołania do życia tego święta był Lech Kaczyński w 2010 roku. Uważał on, że ustanowienie święta

 "jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny (…). Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to także wyraz hołdu licznym społecznościom lokalnym, których patriotyzm i stała gotowość ofiar na rzecz idei niepodległościowej pozwoliły na kontynuację oporu na długie lata."

Contribute!
Copyright © 2013. Szkoła Nowy Łupków Rights Reserved.