^Do góry
Get Adobe Flash player

Wizyta w bibliotece w Szczawnem

Chciałoby się przytoczyć powiedzenie „Cudze chwalicie………”

29 marca uczniowie z Oddziału Przedszkolnego byli na wycieczce w miejscowości Szczawne i Komańcza. Głównym celem było poznanie ciekawych miejsc naszego regionu.

Zwiedziliśmy Szczawieński Ośrodek Kultury. W budynku znajduje się biblioteka, kącik zabaw, sala konferencyjna i pracownia komputerowa Orange. Wszystko się nam podobało, a najbardziej zainteresowały nas zabawy konstrukcyjne klockami magnetycznymi i zajęcia z robotami, uczyliśmy się sterować nimi za pomocą specjalnego programu w tablecie.
Duże zdziwienie wzbudziło czarne drzewko z metalu „rosnące” przed Ośrodkiem Kultury. Zauważyliśmy kłódki wiszące na jego gałęziach. Okazało się, że drzewko jest symbolem Niepodległości Polski i zostało postawione na pamiątkę uczczenia setnej rocznicy.
Spotkał nas zaszczyt zapięcia kłódek: nr 99 – Fabian i nr 100 – Bruno. Tym samym nasze imiona kończą wpis w księdze pamiątkowej wśród nazwisk znamienitych osobistości. Niezwykłe wyróżnienie upamiętnia fotografia.
Obok Ośrodka ma siedzibę OSP. Kto potrafi rozszyfrować ten skrót……? Znany jest fakt, iż podróże kształcą! Zapamiętamy!

W Komańczy zwiedziliśmy Gminną Bibliotekę Publiczną. Pani bibliotekarka za zgodą rodziców założyła nam Karty Czytelnika oraz zaproponowała udział w Konkursie.
Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób wśród tylu regałów z książkami, można szybko znaleźć tę właściwą. Do naszego słownika na stałe wpisały się słowa: powieść, poezja, komiks, baśń, encyklopedia, album, czasopismo, katalog, autor, tytuł.
Nasza wycieczka miała duże walory krajoznawcze i edukacyjne oraz dostarczyła wiele wrażeń. Warto było! Dziękujemy!

Contribute!
Copyright © 2013. Szkoła Nowy Łupków Rights Reserved.