Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie
W tym roku nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w Narodowym Czytaniu. Akcja została połączona z XI edycją Harasymiady, cykliczną imprezą poświęconą Jerzemu Harasymowiczowi. 7 września wszyscy zgromadzili się na Przełęczy Wyżnej, rozpoczęto od złożenia kwiatów przed pomnikiem poświęconym Jerzemu Harasymiczowi, poecie, który doceniał piękno i urok Bieszczad. Następnie zaproszeni goście odczytali wiersze poety, po czym przystąpiono do odczytania noweli Marii Konopnickiej pt. Dym. Czytanie rozpoczęli uczniowie naszej szkoły: Artur Rojek i Miłosz Kramarczyk. Następnie wszyscy uczestnicy ruszyli na Połoninę Wetlińską, gdzie mieli okazję podziwiać piękne widoki. W Mikowie, gdzie Harasymowicz spędził ostatni miesiąc życia, złożono kwiaty przed pomnikiem poświeconym poecie. Rajd zakończył się poczęstunkiem w Duszatynie.

Zebranie Członków Stowarzyszenia 2019

Zarząd Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Łupkowa i Okolic

ma zaszczyt zaprosić swoich Członków na zebranie,

które odbędzie się 13.09.2019 r. (piątek) o godzinie 14:30 w sali gimnastycznej szkoły.

Program zebrania:

1. Otwarcie zebrania.
  2. Przyjęcie rezygnacji dotychczasowego skarbnika w Zarządzie Stowarzyszenia
  3. Powołanie nowego skarbnika w Zarządzie Stowarzyszenia
  4. Wolne wnioski.

W przypadku braku kworum uchwały podjęte na zebraniu są prawomocne.

Inauguracja 2019/2020

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Łupkowie informuje, że inauguracja roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września 2019 r. wg poniższego planu:

- 8:00 Msza święta w kościele parafialnym w Nowym Łupkowie;
- 9:00 Ogólne spotkanie na sali gimnastycznej;
- 9:20 Spotkanie w klasach z wychowawcami.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Dnia 19 czerwca 2019 r. uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Rozpoczynamy Mszą Świętą w kościele parafialnym w Nowym Łupkowie o godzinie 8:00. Następnie o godzinie 9:00 spotkanie na sali gimnastycznej w szkole.

Wrocław 2019

W dniach 10 - 12 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę tym razem do Wrocławia.Po długiej podróży dotarliśmy na rynek wrocławski, gdzie zaczęliśmy przygodę od poszukiwań krasnali . Było ich bardzo wiele, a pan przewodnik opowiedział nam ich historię. Po owocnych poszukiwaniach udaliśmy się do punktu noclegowego w Oławie. Tam po rozmieszczeniu w pokojach, zjedliśmy obiadokolację i udaliśmy się na odpoczynek, tz. opiekunowie, bo dzieci w momencie odzyskały werwę i chęć do odkrywania nowego miejsca. Kolejnego dnia obudziło nas wspaniałe słońce. Tym razem czekał na nas Most Tumski, Panorama Racławicka i przepiękny Ogród Japoński, ale to nie wszystkie wrażenia tego dnia. W kolejnej części dotarliśmy do ogrodu zoologicznego, gdzie czekało na nas moc wrażeń i wiele ciekawych zwierząt. Po pozytywnym zmęczeniu spotkaniami z dzikimi zwierzętami w Oławie, gdzie czekała na nas pyszna obiadokolacja. Trzeci dzień wycieczki to świat kolejkowa i powrót do naszego pięknego regionu.

Piknik 2019

Było słoneczko, były dobre nastroje i najlepsza zabawa, a to wszytko na Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez naszą szkołę. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wszystkim zaangażowanym w uatrakcyjnienie tego dnia bardzo serdecznie dziękuję,a szczególnie OSP z Nowego Łupkowa, OSP z Rzepedzi oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury z Komańczy,a w tym panu Adamowi Witkowskiemu ale także panu Rafałowi Adamiakowi leśniczemu Nadleśnictwa Komańcza. Dziękuję również sponsorom - Nadleśnictwu Komańcza, Nadleśnictwu Stuposiany, ZK z Nowego Łupkowa oraz Podkarpackiemu Bankowi Spółdzielczemu w Sanoku.

Wyjazd do sali zabaw Sokoliki

W dniu dzisiejszym odbyła się wycieczka do Sali Zabaw Sokoliki w Sanoku. Wyjazd został zainicjowamy z dedykacją dla wszystkich mam oraz ich dzieci. Serdecznie dziękuję za wspólną zabawę i miłą atmosferę. Ewa Sobol.

Pogadanka z policjantem na temat bezpieczeństwa

Wczoraj, tj. 21 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem policjantem sierż. szt. Kamilem Trzcinieckim z Posterunku Policji w Komańczy. Celem spotkania była rozmowa na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Prowadzący pogadankę uświadomił uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w każdym miejscu. Zwrócił uwagę również na to, że na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane. Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w celu zapewnienia uczniom bezpieczeństwa w szkole a także, przede wszystkim, poza nią.

Mamy powody do dumy gdyż nasz uczeń Maciej Paduch został wyróżniony w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego pod hasłem "Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje" organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Wielkie gratulacje dla Macieja i podziękowania dla Pana Wójta Romana Bzdyka za ufundowaną nagrodę.