^Do góry
Get Adobe Flash player

PIKNIK JESIENNY

W dniu wczorajszym tj. 17 września na terenie naszej szkoły odbył się Jesienny Piknik Na dzieci czekało bardzo dużo atrakcji, m.in. DJ Szalony Johny, dmuchańce, malowanie twarzy, konkurs plastyczny oraz pyszne gofry, wata cukrowa oraz hot dogi. Cały czas towarzyszyła dzieciom zaprzyjaźniona nam Ekipa HOKKA HEY z Kunowej k.Jasła.

Harmonogram Powrotu Uczniów Do Szkół

Drodzy Uczniowie i Rodzice poniżej zamieszczamy harmonogram powrotu do nauki stacjonarnej:
Od 4 maja do zajęć w trybie stacjonarnym wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach pozostali uczniowie.
Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.).
Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.
Szczegółowe informacje dotyczące powrotu do nauki stacjonarnej przedstawiliśmy w komunikacie, który załączam do wiadomości.
Wszystkie informacje mogą także Państwo znaleźć na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/.../harmonogram-powrotu-uczniow-do...

 

Narodowy Dzień Pamięci

 Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

1 marca w całej Polsce wspominani są Żołnierze Wyklęci. Święto to istnieje od 2011 roku, kiedy Bronisław Komorowski podpisał stosowną ustawę.

Inicjatorem powołania do życia tego święta był Lech Kaczyński w 2010 roku. Uważał on, że ustanowienie święta

 "jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny (…). Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to także wyraz hołdu licznym społecznościom lokalnym, których patriotyzm i stała gotowość ofiar na rzecz idei niepodległościowej pozwoliły na kontynuację oporu na długie lata."

Na Lipę

ZAPRASZAMY CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNĄ DO GŁOSOWANIA W KONKURSIE NA EUROPEJSKIE DRZEWO ROKU 2021.
Lipa – szczególnie bliskie nam drzewo.
Jej piękno docenił – Jan Kochanowski.
Fraszka - „NA LIPĘ”
Gościu, siądź pod mym liściem, a odpoczni sobie!
Nie dójdzie cię tu słońce, przyrzekam ja tobie,
Choć się najwysszej wzbije, a proste promienie
Ściągną pod swoje drzewa rozstrzelane cienie.
Tu zawżdy chłodne wiatry z pola zawiewają,
Tu słowicy, tu szpacy wdzięcznie narzekają.
Z mego wonnego kwiatu pracowite pszczoły
Biorą miód, który potym szlachci pańskie stoły.
A swym cichym szeptem sprawić umiem snadnie,
Że człowiekowi łacno słodki sen przypadnie.
Jabłek wprawdzie nie rodzę, lecz mię pan tak kładzie
Jako szczep najpłodniejszy w hesperyskim sadzie.
Głosy można oddawać do 28 lutego 2021 r.
Polskę reprezentuje lipa Św. Jana Nepomucena, laureatka jubileuszowego X konkursu na Drzewo Polski, organizowanego przez Klub Gaja.
Oprócz naszej lipy wśród finalistów znalazło się jeszcze 13 drzew: z Belgii, Bułgarii, Czech, Francji, Chorwacji, Włoch, Węgier, Holandii, Portugalii, Rosji, Słowacji, Hiszpanii i Zjednoczonego Królestwa.
Na potrzeby europejskiego konkursu naszą lipę nazwaliśmy Wiejską Dobrodziejką.
Dawnym, polskim zwyczajem, gdy na świat przyszła córka, sadzono lipę. Tak 170 lat temu było z naszą lipą, a może to zasługa ptaków? Rośnie na skraju wsi, w sąsiedztwie pól. Nic jej nie przeszkadzało, by szeroko rozłożyć konary (25 m). Stała się dobrodziejką, dając pracującym w polu cień, wędrującym wypoczynek, a pszczołom pożytek. Stojąca obok kapliczka Św. Jana Nepomucena nadała miejscu magii. Nietypowa dla lipy uroda zaskakuje, jej piękno wyzwala podziw dla potęgi natury. Nie ma takiej drugiej!
Lipa stała się miejscem spotkań i różnorakich koncertów. Przy dźwiękach muzyki czy wirujących w tańcu w jej otoczeniu zapominamy o codziennych troskach.
Aby wziąć udział w głosowaniu należy wejść na stronę www.treeoftheyear.org i wybrać dwa drzewa. Nasze drzewo posiada numer 9. Głos musi zostać potwierdzony kliknięciem linku otrzymanego na skrzynkę pocztową od organizatora konkursu.

https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.treeoftheyear.org%2F%3Ffbclid%3DIwAR0LEh7L7zNQv_UgBof4U6Oc632kCT9j-crUvob1jQ7VC4InfZv4gnRTwME&h=AT3JcRoAXxlaD8e9gOQvj-kp1dJp2icyaao6W6oVi1g1lflCCnauoKF3gujyF-BTB7P_pkL2-6ZQJeF0hDq6mIXhgUfR-lQ21EJtRimiv3Nl6xFBV2VFjtWLAxnkKSZ9IenV&__tn__=-UK-R&c[0]=AT24JYx6K3z0_ZM5WSndCm3ychIiihJTf20uhD2NwlQgBfeQuxmFdKvUUq5Yuitn6sgovLH0kk1NxCUuUrczH3PHF7HA1osN-7GFoNSffcrpj9GeiGHbEprfo7MjcFNfG6HCj9D4Y3XjWd6T9VKitol7Xik5rpAWdAptjKjrUbkxCByfVEWBvsuVG7ogslVvjcDle_c0

Zapisy na rok szkolny 2021/22

Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowym Łupkowie ogłasza zapisy do:

Klasy I – dzieci urodzone w 2014 r.;
Dokumenty do pobrania PDF
http://szkolalupkow.pl/images/stories/pdf/kartasp.pdf
Dokumenty do pobrania DOC
http://szkolalupkow.pl/images/stories/pdf/kartasp.doc

Rocznego oddziału obowiązkowego przygotowania przedszkolnego (kl.„0”) – dzieci urodzone w 2015 r.;
Dokumenty do pobrania PDF
http://szkolalupkow.pl/images/stories/pdf/kartaop.pdf
Dokumenty do pobrania DOC
http://szkolalupkow.pl/images/stories/pdf/kartaop.doc

Punktu przedszkolnego – dzieci urodzone 2016, 2017, 2018 r.
Dokumenty do pobrania PDF
http://szkolalupkow.pl/images/stories/pdf/kartapp.pdf
Dokumenty do pobrania DOC
http://szkolalupkow.pl/images/stories/pdf/kartapp.doc

Termin zapisów od 8 marca 2021 r. do 9 kwietnia 2021 r. w sekretariacie Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Łupkowie w godzinach od 8.00- 14.00. W celu zapisania dziecka do szkoły należy dostarczyć do sekretariatu:
- wypełniony wniosek;
- kopię skróconego aktu urodzenia.

Festiwal Kolęd i Pastorałek

"Kto zły i przewrotny, ucieka w te pędy... A dobry się garnie pod skrzydła kolędy"
Czas kolędowania to najpiękniejszy okres w roku. Z dumą prezentujemy Dyplom za zajęcie 3.miejsca w XII Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzepedzi.

 

Rekrutacja 2020/2021

Uprzejmie informuję, że Minister Edukacji i Nauki ogłosił terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022.

Ustalony przez ministra harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.

Harmonogram dostępny jest na stronie internetowej MEiN
https://dokumenty.mein.gov.pl/4fb53739-b4d1-46d5-be56-47f1314b7ca3/20210128_terminypostepowaniarekrutacyjnegonarokszkolny20212022.docx
https://dokumenty.mein.gov.pl/4f54cb9b-99fa-4112-8fdd-4abe5d0afe8b/terminyrekrutacjidoszkolnarokszkolny20212022.pdf

Podkategorie

Contribute!
Copyright © 2013. Szkoła Nowy Łupków Rights Reserved.