Piknik na torach 2019

Piknik Na Torach w Duszatynie

Uczniowie z naszej szkoły jak zwykle dopisali i chętnie brali udział w różnych rozgrywkach przygotowanych przez organizatorów, zajmując czołowe miejsca

Wielkanocna Kartka

"Wielkanocna Kartka"

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie wzięli udział w konkursie na Wielkanocną kartkę, zorganizowanym przez Publiczną Bibliotekę w Komańczy, a jeszcze milej gdyż nasza uczennica klasy drugiej Malwinka Garncarczyk zajęła trzecie miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia. Gratulujemy Malwinie

Wizyta w bibliotece w Szczawnem

Chciałoby się przytoczyć powiedzenie „Cudze chwalicie………”

29 marca uczniowie z Oddziału Przedszkolnego byli na wycieczce w miejscowości Szczawne i Komańcza. Głównym celem było poznanie ciekawych miejsc naszego regionu.

Zwiedziliśmy Szczawieński Ośrodek Kultury. W budynku znajduje się biblioteka, kącik zabaw, sala konferencyjna i pracownia komputerowa Orange. Wszystko się nam podobało, a najbardziej zainteresowały nas zabawy konstrukcyjne klockami magnetycznymi i zajęcia z robotami, uczyliśmy się sterować nimi za pomocą specjalnego programu w tablecie.
Duże zdziwienie wzbudziło czarne drzewko z metalu „rosnące” przed Ośrodkiem Kultury. Zauważyliśmy kłódki wiszące na jego gałęziach. Okazało się, że drzewko jest symbolem Niepodległości Polski i zostało postawione na pamiątkę uczczenia setnej rocznicy.
Spotkał nas zaszczyt zapięcia kłódek: nr 99 – Fabian i nr 100 – Bruno. Tym samym nasze imiona kończą wpis w księdze pamiątkowej wśród nazwisk znamienitych osobistości. Niezwykłe wyróżnienie upamiętnia fotografia.
Obok Ośrodka ma siedzibę OSP. Kto potrafi rozszyfrować ten skrót……? Znany jest fakt, iż podróże kształcą! Zapamiętamy!

W Komańczy zwiedziliśmy Gminną Bibliotekę Publiczną. Pani bibliotekarka za zgodą rodziców założyła nam Karty Czytelnika oraz zaproponowała udział w Konkursie.
Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób wśród tylu regałów z książkami, można szybko znaleźć tę właściwą. Do naszego słownika na stałe wpisały się słowa: powieść, poezja, komiks, baśń, encyklopedia, album, czasopismo, katalog, autor, tytuł.
Nasza wycieczka miała duże walory krajoznawcze i edukacyjne oraz dostarczyła wiele wrażeń. Warto było! Dziękujemy!

Zebranie Stowarzyszenia 2019

Zarząd

Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Łupkowa i Okolic ma zaszczyt zaprosić swoich Członków

na sprawozdawcze Walne Zabranie Członków,

które odbędzie się 29.03.2019 r. (piątek) o godzinie 15.00 w sali gimnastycznej szkoły.

Program zebrania:

1. Otwarcie zebrania.

2.  Przedstawienie sprawozdania finansowego za 2018 r.

3. Udzielenie absolutorium zarządowi.

4. Wolne wnioski.

W przypadku braku kworum uchwały podjęte na zebraniu są prawomocne.

Wizyta Arcybiskupa Adama Szala

26 marca w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć księdza Arcybiskupa Adama Szala. Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem księdza Arcybiskupa oraz jego współtowarzyszy księdza dziekana Jana Krupińskiego oraz księdza Jacka Wajdę proboszcza parafii w Nowym Łupkowie. Na spotkanie przybyła również pani Bożena Gosztyła prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Łupkowa i Okolic. Spotkanie wzbogaciła krótka prezentacja o historii naszej parafii, wykonana przez pana Jarosława Szachmata nauczyciela historii, a przedstawiona przez uczniów klasy VI. Po części artystycznej przemówił ksiądz Arcybiskup, który przytoczył wszystkim przypowieść o wartościach, którymi należy kierować się w życiu. Następnie wspólnie odśpiewaliśmy Barkę,po czym wszyscy otrzymaliśmy błogosławieństwo księdza Arcybiskupa. Ostatnim etapem dzisiejszego spotkania był wspólny obiad.

Noc Sów

My postanowiliśmy przywitać wiosnę dopiero dzisiaj w Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem. Dzięki Nadleśnictwu Stuposiany oraz Pani K. Hrabal wzięliśmy udział w ogólnopolskim edukacyjnym wydarzeniu pt.: "Noc Sów". Podczas spotkania został przybliżony nam świat tych jakże tajemniczych ptaków. Mieliśmy okazję obejrzeć ekspozycję różnych zwierząt, jak też wyjść w teren w celu poszukiwania bytowania sów. Na zakończenie wszyscy zostaliśmy zaproszeni na pyszne naleśniki. Każdy uczestnik otrzymał również drobny upominek. Jeszcze raz podziękowania kierujemy do organizatorów.

Konkurs wiedzy o Kanadzie

Wyniki szkolnego konkursu wiedzy na temat Kanady.

W środę 13 marca 2019 odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Kanadzie.
Zakres materiału: krainy, symbole, flaga, podstawowe święta, rząd, najważniejsze dane geograficzne, informacje dotyczące zabytków oraz najsłynniejsze miejsca w Kanadzie, najważniejsze fakty historyczne, legendy, ogólne informacje związane z kulturą i tradycjami Kanady, muzyka i literatura, najsłynniejsi Kanadyjczycy.

I miejsce – Mateusz Fudała
II miejsce – Maciej Paduch
III miejsce – Bartosz Dąbek

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
Wyniki konkursu plastycznego "Kanada w moich oczach"
W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i wykonane z użyciem różnych technik plastycznych. Wszystkie prace można podziwiać na szkolnej wystawie.

I miejsce - Nikola Mika
II miejsce - Magdalena Pater
III miejsce - Izabela Zaprawa

Wyróżnienie - Szymon Sienko
Wyróżnienie - Paweł Hujsak
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za przygotowanie prac oraz gratulujemy zwycięzcom!

Spotkanie z rodzicami 19.03.2019 r.

Dnia 19 marca 2019 roku odbędzie się spotkanie z rodzicami. Rozpoczęcie o godzinie 15:30. Podczas spotkania poruszone zostaną tematy związane z planem wycieczki szkolnej, bieżącymi postępami w nauce uczniów  oraz omówienie spraw związanych z egzaminem ósmoklasisty. Serdecznie zapraszamy.