SprzątaMY

SPRZĄTANIE ŚWIATA WRZESIEŃ 2020

W dniu 21 września, tradycyjnie jak co roku uczniowie naszej szkoły wspólnie z opiekunami wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata” pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy- zmieniamy” ! My ludzie produkujemy coraz więcej śmieci i zaśmiecamy nasze naturalne środowisko. Mając na uwadze jak bardzo nasze działania są szkodliwe, nie tylko dla fauny i flory, ale również i dla nas ludzi. Celem tego przedsięwzięcia jest kształtowanie świadomości ekologicznej u dzieci i młodzieży. Uczniowie bardzo chętnie co roku biorą udział w tej akcji. Ich zaangażowanie podczas zbierania śmieci daje nadzieję, że w przyszłości będą umieli zadbać o środowisko, w którym przyjdzie im żyć. Akcję „Sprzątanie Świata” wsparł Urząd Gminy Komańcza poprzez dostarczenie worków i rękawiczek.

Felicja Dołżycka

Spotkanie z policjantem

W ramach bezpieczeństwa w sieci, jaki i poza nią czyli w świecie wirtualnym, jak i realnym w naszej szkole już kolejny raz odbyło się spotkanie z st. sierżantem Tomaszem Groniem. W pogadance wzięli udział wszyscy nasi uczniowie począwszy od przedszkolaków, skończywszy na klasie ósmej. Pan Tomasz Groń zwrócił szczególną uwagę na niebezpieczeństwa jakie mogą czyhać podczas nieumiejętnego korzystania z portali społecznościowych oraz przypomniał o bezpiecznej drodze do szkoły i ze szkoły. Dziękujemy przedstawicielowi komisariatu policji w Komańczy za przeprowadzoną pogadankę. Na zdjęciach poniżej uczniowie klasy I wraz ze st. sierżantem Tomaszem Groniem.

GraMY

II Turniej piłki nożnej o Puchar Wójta
Dnia 12 września uczniowie naszej szkoły brali udział w turnieju o Puchar Wójta, który został zorganizowany przez Fundację ,, Ramię w Ramię’’ Nasi uczniowie rozegrali mecze na boisku w Szczawnym. W turnieju rywalizowało V drużyn (Rzepedź, Szczawne, Komańcza, Nowy Łupków). Każda drużyna rozegrała po 4 mecze, na wszystkich uczestników czekał mały poczęstunek, a na zakończenie turnieju drużyny dostały upominkowe medale, oraz dyplomy.
Dziękujemy za zaproszenie i wspaniała zabawę.
JESTEŚMY DUMNI!!!

CZYTANIE 2020

Narodowe Czytanie 2020 w Publicznej Szkole Podstawowej w Nowym Łupkowie
11 września nasza szkoła po raz trzeci wzięła udział w akcji Narodowe Czytanie. W 2020 roku lekturą Narodowego Czytania był utwór dramatyczny Juliusza Słowackiego pt. Balladyna. Tegoroczna akcja została przeprowadzona w jak najbezpieczniejszej formie. Wzięli w niej udział uczniowie klasy VI i VII, którzy odczytali 1 i 3 scenę aktu III Balladyny z podziałem na role.

Witaj Szkoło

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/2021 życzymy naszym uczniom aby nadchodzące miesiące były nie tylko czasem wytężonej pracy, ale niosły ze sobą również wiele wspaniałych przygód i satysfakcji z rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień. Niech każdy dzień wzbogaca Was w wiedzę i nowe doświadczenia, które będą miały szansę zaowocować w przyszłości.

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

Kochani Uczniowie, Szanowni Rodzice
Ze względu na sytuację epidemiologiczną Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września 2020 r. w formie spotkań z wychowawcami klas według poniższego harmonogramu:
Godz. 8.00 - Mszą święta w kościele pw. Świętego Piotra i Pawła w Nowym Łupkowie.

Po mszy uczniowie klas IV-VIII spotykają się z nauczycielem wychowawcą w wyznaczonych klasach.

Oddział przedszkolny godz. 9.00
Klasy 0-3 o godz. 9.00
Klasy 4-8 o godz. 10.00

Podczas spotkań uczniowie otrzymają plany lekcji oraz podręczniki na nowy rok szkolny. Spotkania odbędą się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi GIS.
Prosimy, aby do szkoły przyszły wyłącznie osoby zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. Nie można przyjść, jeżeli przebywa się w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo samemu jest się objętym kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
Tego dnia prosimy Rodziców o pozostawienie dzieci w szkole pod opieką wychowawców.